Manuál úspěšného hubnutí (e-book)

Kód: LV-MUHE2
ZDARMAZDARMA
Manual uspesneho hubnuti str
190 Kč
Skladem (>5 ks)
Získat zdarma brožuru ?

Kniha je určena všem, kteří  bojují s hmotností a mají za sebou třeba i neúspěšné redukční pokusy. Nepřináší návod na hubnutí, ale odpovědi na nejčastější otázky s hubnutím spojených. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autoři, kteří mají mnoho zkušeností s komunikací s pacienty, jež trpí nadváhou a/nebo obezitou, si nedávají za cíl představit zaručené návody na hubnutí. Kladou naopak důraz na to, aby zde čtenář našel odpovědi na otázky, které vyvstanou při otřepaném "Měl/a byste zhubnout!", resp. při následném procesu hubnutí. Kniha představuje ucelený pohled na problematiku vyšší hmotnosti a přidružených komplikací. Naprostý nedostatek času při návštěvách u lékaře vede k tomu, že na mnoho svých otázek nejenže nedostanou odpověď, ale často je ani nestihnou položit...

 

Úryvek z knihy:

Paradox: fyzická aktivita a strava

Jednou z nejčastějších chyb při plánovaní pohybové aktivity pacientů vyšších hmotností (120–150 kg a více) je doporučení příliš přísné redukční diety, jež neumožňuje navýšení pohybové aktivity, zvyšuje únavu a paradoxně může uškodit.
Člověk o hmotnosti 150 kg, který je v normálním životě aktivní, chodí do zaměstnání, zvládá domácí práce, má poměrně velmi vyvinutou svalovou hmotu a v normálním životě podává „sportovní“ výkony. Mnoho vrcholových sportovců o hmotnosti 90–100 kg by s padesátikilogramovým závažím nedokázalo cvičit více než několik minut. Nepochybně by vyčerpali svalový glykogen a museli by přijmout mnohem více energie v jídle, aby doplnili ztracenou energii.
Jakékoliv navýšení výdeje energie pohybovou aktivitou u jinak aktivních lidí se 150 kilogramy při nezměněné energetické hodnotě jídelníčku povede k energetickému deficitu a k následné redukci hmotnosti. Daleko významnější je tedy sledovat
kvalitu potravy, především zdali obsahuje dostatek kvalitních bílkovin. Není nutné se bát ani sacharidů, protože ty jsou základním „palivem“ pro svaly. Pak dojde k postupnému snižování tělesného tuku (velmi pomalu) a klíčem je udržet současnou svalovou hmotu, která je u těchto osob mohutnější, než by odpovídalo ideální hmotnosti. Čím déle se podaří zpomalit pokles  aktivní tělesné hmoty, tím bude efekt dlouhodobější.

Pohybová aktivita před ortopedickým výkonem

Doporučil vám ortoped zhubnout o 20 a více kilogramů před plánovaným ortopedickým výkonem (endoprotéza kolenních nebo kyčelních kloubů atd.)? Není snadné efektivně redukovat hmotnost, pokud se nemůžete hýbat. Adaptace na nízký energetický příjem je skoro nevyhnutelná. Přesto zvláště posilování horních končetin, břišního svalstva, hlubokého stabilizačního systému (svalstvo kolem páteře, svaly zad a hýždí) pomůže v následné rehabilitaci po operačním výkonu. O pohybové aktivitě v tomto případě je však vhodné se poradit s rehabilitačním lékařem, a zvláště na začátku by na vás měl dohlédnout fyzioterapeut. Je velmi pravděpodobné, že kolem poškozeného kloubu bude oslabené svalstvo a jeho posílení vyžaduje individuální přístup. Rozhodně nemá smysl užívat léky proti bolesti před pohybovou aktivitou a snažit se cvičit.
Klíčové pro úspěšné provozování pohybové aktivity je, abyste pochopili nejen její význam, ale především změny, které mohou nastat v prvních hodinách po ukončení cvičení. Optimální je pak například monitorování kroků – dále viz kapitolu Telemedicína v léčbě obezity, pokud nejste limitováni artrózou kolenních nebo kyčelních kloubů.

Doplňkové parametry

Kategorie: E-booky
Záruka: 2 roky
ISBN: 978-80-907764-0-1
Datum vydání: 2020
Autor: doc. MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., Mgr. Aneta Sadílková, MUDr. Marta Šimůnková
Počet stran: 320
Počet kapitol: 23
Jazyk: Čeština

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: